Skip links
genshin impact turkiye kaveh baizhu min

Kaveh ve Baizhu karakterleri tanıtıldı!

Genshin Impact için Kaveh ve Baizhu karakterleri resmi olarak duyuruldu! Genshin Impact resmi Twitter hesabı, dün yaptığı paylaşımlar ile yeni duyurulan bu iki yeni karakterle ilgili bilgiler paylaştı.

Uzun bir süredir bu iki karakterin de oyuna gelmesini bekliyorduk. Sonunda resmi hesaplardan duyurusu yapılan bu iki yeni karakteri 12 Nisan’da gelecek 3.6 yaması ile oyunda görmeyi bekliyoruz.

Önümüzdeki 3.5 güncellemesi için yapılan canlı yayın etkinliğinde Dehya’nın ve Mika’nın oyuna geleceği duyurulmuştu. Şimdi ise 3.6 için iki yeni oynanabilir karakter resmi olarak duyurulmuş oldu.

Henüz oynanış tarafında herhangi bir bilgi paylaşılmasa da Genshin Impact resmi Twitter hesabı, karakterler ile ilgili bazı bilgiler ve hikayeleri ile ilgili birkaç şey paylaştı.

Baizhu ile ilgili bildiklerimiz

Oyunda ilk defa Hükümdar Görevi 1. Bölüm’de gördüğümüz Baizhu, uzun bir bekleyişten sonra artık oynanabilir karakter olarak geliyor! Baizhu’nun beş yıldızlı bir karakter olacağına inanılıyor fakat elimizde bu konu ile ilgili resmi herhangi bir bilgi bulunmuyor. Karakter ile ilgili resmi hesaptan paylaşılan bilgiler ise şu şekilde:

  • Ölümün Ötesinde
  • Bubu Eczanesi’nin Sahibi
  • Doğa
  • Lagenaria

“Liyue’de Bubu adında bir eczane var ve burada Dr. Baizhu çalışır. Yetenekleri ile tüm hastalıkları iyileştirse de ilaçları gerçekten çok acı!”

Bu çocuk tekerlemesi Feiyun Yamacı’nda geniş çapta yayıldı ve sayısız ebeveyn tarafından çocuklarını hastalanmamaları konusunda uyarmak için kullanıldı: “Hastalanma, yoksa…”

Ancak, görünüşe göre bu tekerlemenin ana karakteri Baizhu’dan çocuklar pek korkmuyor. Bunun aksine, çocuklar tarafından son derece sevgi dolu bir şekilde “Bay Baizhu” olarak çağırılır.

Bu izlenim çoğunlukla Baizhu’nun nazik ve arkadaş canlısı tavrına bağlanabilir. Onunla etkileşim kurmak çok ferahlatıcı bir deneyim. Ve hasta ne kadar endişeli olursa olsun, onun kendinden emin gülüşü güven vermekte asla başarısız olmaz.

Ne yazık ki, Baizhu tüm hastalarını kurtaramaz – örneğin kendisi.

Bitki uzmanı Gui, Baizhu’nun fiziksel durumunun son derece kötü olduğundan ve hastaları gördükten sonra dinlenmek için sık sık evine geri dönmek zorunda kaldığından bahsetmiştir. Buna rağmen, insanların önünde gülümsemesi asla bozulmaz.

Gui ona bunu sorduğunda, “Doktor hasta görünüyorsa, hastaları hastalıklarıyla nasıl güvenle yüzleşebilir?”

Baizhu günden güne hastalarını iyileştirir. Her zaman var olan gülümsemesi, aldığı sayısız acı ilacı ve tek başına çektiği acıyı gizler.

Kendisinin doktor olması ve insanları iyileştirmesinden yola çıkarak, oyuna destek karakteri olarak gelebileceğini tahmin edebiliriz. Hikayesinde, kendisinin fiziksel durumunun da iyi olmamasından yola çıkarak ağır silahların ona göre olmayacağı çıkarımı yapabiliriz. Hatta kendisinin ünlü evcil hayvanı “Changsheng” isimli yılanını da unutmamak gerek.

Kaveh ile ilgili bildiklerimiz

Zaten Genshin Impact oynuyorsanız Kaveh’i de oyunda mutlaka görmüşsünüzdür. Oyuna eklenecek bir diğer karakter olan Kaveh ile ilgili resmi hesaptan paylaşılan bilgiler ise şu şekilde:

  • Empyrean Yansıması
  • Ünlü Sumeru Mimarı
  • Doğa Elementi
  • Paradisaea

Oyunda ilk kez 3. bölüm perde 5’te görmüştük. Alcazarzaray Sarayı’nın tasarımının arkasındaki ünlü Sümerli mimar olması dışında onun hakkında pek bir şey bilinmiyordu. Söylentilere göre Kaveh, çift elli kılıç kullanıcısı ve dört yıldızlı bir karakter olacak. Hikayesi ise şu şekilde:

Kshahrewar’ın Işığı olarak bilinen Sumeru’dan ünlü bir mimar. Kendisi sektördeki en yüksek profilli figürlerden biridir.

Bir tasarımcı ve seçkin bir mezun olarak Kaveh, Akademi öğrencileri arasında şanlı bir itibara sahip ve Kshahrewar öğrencileri tarafından bir rol model olarak idolleşmiştir. Ne yazık ki, kariyeri insanların düşündüğü kadar basit değil. Aynı şey hayatının diğer birçok yönü için de söylenebilir.

Unvanlar, dedikodular, ün ve itibar… Bunların hepsi onun çalışmalarının sadece yan ürünü. Şaşırtıcı profesyonel tasarım becerileriyle donanmış olan Kaveh, işine ruhunu ve kalbini katarken estetik ve arkitektonik için idealler ve arayışlarla dolu. Tasarımcılar, inşaatın nihai uygulamasından sorumlu değiller ancak her yönden bir sorumluluk taşırlar. Bu sorumluluk tasarım detayları, emniyet ve korunma ya da pratiklik olabilir, her şeyin kalitesini sağlamak için hiçbir çabadan kaçınılamaz. Üstelik alanının en iyilerinden biri olan Kaveh, süreç boyunca önemsediği estetik ve insani unsurlara ayrıca önem veriyor. Onun için gerçeklikten tamamen kopuk tasarımlar hayal olarak sınıflandırılmalı, fiilen inşa edilen bir yapı ise pratik bir değere sahip olmalıdır.

Bununla birlikte, böylesine olağanüstü bir mimarın tek bir proje yüzünden iflas etmiş olması gerçekten akıl almaz. Neyse ki, çok az kişi bu konuyu biliyor ve çoğu bunu bir sır olarak saklıyor. Kaveh’e gelince, iflasının sırrının açığa çıkmasından ölesiye korkuyor. Bu nedenle ideal hayatını gerçekten yaşamadığını söylemek doğru olur.

Ayrıca bu hikayeye ek olarak Kaveh’i, Alhaitham’ın ev arkadaşı olarak tanımıştık. Yine tıpkı Baizhu’da olduğu gibi Kaveh’in de hangi silahı kullanacağı veya yetenekleri ile ilgili resmi bir açıklama paylaşılmadı.

Şimdiye kadar Baizhu ve Kaveh hakkında bildiklerimiz bu kadar. Tabii ki, tüm bunları şimdilik. İlerleyen zamanlarda bu iki karakter veya tüm diğer Genshin Impact karakterleri ile ilgili duyuruları Türkçe olarak sizlere aktarıyor olacağız. Genshin Impact ile ilgili güncel haberleri kaçırmak istemiyorsanız, bizi takipte kalın.

Explore
Drag